Wnętrze zaprojektowane dla dwóch lekarzy ginekologów, pracujących wymiennie.
Założeniem było stworzenie przestrzeni, która będzie jednocześnie nowoczesna i dynamiczna oraz ciepła i przyjazna dla pacjentek.
Całość, zarówno projekt jak i realizacja, przeszła z powodzeniem odbiór SANEPIDu, co potwierdza jej pełną użyteczność i zgodność z wszelkimi przepisami.
Poczekalnia
Poczekalnia dla pacjentek gabinetu ginekologicznego, połączona z przestrzenią recepcyjną. Przestrzeń przewidziana jest dla maksymalnie 10 oczekujących osób (pacjentek lub pacjentek z partnerami).
Poczekalnia jest jasna i świetlista, kolorystyka stonowana i elegancka. Dominują spokojne szarości i biel, ocieplone akcentami drewna. Zgodnie z zaleceniem Inwestora dodano dynamizujący akcent kolorystyczny: ciepły oranż, który pojawia się we wszystkich pomieszczeniach przychodni.
Dobór materiałów wykończeniowych jest w dużym stopniu zdeterminowany przez restrykcyjne wymagania SANEPIDu dotyczące posiadania odpowiednich parametrów zmywalności i nasiąkliwości potwierdzonych atestami higienicznymi.
W dalszej części poczekalni znajdują się szafy na okrycia wierzchnie oraz przejście do łazienki dla niepełnosprawnych.
Recepcja
Recepcja jest integralną częścią przestrzeni poczekalni. Znajduje się tuż przy drzwiach wejściowych, dzięki czemu pacjentka wchodząca z zewnątrz od razu może zostać od razu obsłużona przez personel medyczny. W strefie recepcyjnej zastosowano dekoracyjne wnęki wypełnione szkłem Lacobel oraz mozaiką ręcznej roboty.
Gabinet
Wnętrze gabinetu lekarskiego utrzymane jest w stylistyce spójnej ze stylistyką poczekalni, jednak wizualnie jest nieznacznie bardziej chłodne, przez co daje efekt medycznej czystości.
Gabinet podzielony jest na trzy strefy. Najbliżej wejścia znajduje się strefa rozmowy z pacjentem, w której znajduje się biurko lekarza, szafka na dokumentację medyczną oraz krzesło dla pacjenta. Dalej znajduje się strefa diagnostyczna, zaopatrzona w odpowiednie urządzenia i sprzęty do wykonywania badań. Na końcu, za przepierzeniem znajduje się niewielka przebieralnia, niewidoczna na zdjęciach.
Gabinet, zgodnie z przepisami Ministra Zdrowia posiada własną łazienkę, wyposażoną w toaletę, umywalkę oraz bidet.
Łazienka w gabinecie
Łazienka w gabinecie, która jest wymagana przez przepisy, utrzymana jest w kolorystyce i stylistyce spójnej ze stylistyką pozostałych pomieszczeń przychodni.
Łazienka dla niepełnosprawnych
Łazienka dostosowana także dla osób niepełnosprawnych znajduje się w tylnej części przestrzeni poczekalni. Jest ona wyposażona w ułatwienia oraz posiada odpowiednią powierzchnię umożliwiającą manewrowanie dla osób poruszających się na wózku. Dzięki temu gabinet jest całkowicie przyjazny osobom niepełnosprawnym.
Stylistyka tego pomieszczenia nie odbiega od tej zastosowanej w reszcie obiektu.