Dwupoziomowe mieszkanie w Krakowie


kuchnia2Kuchnia
Projekt jasnej i przestronnej przestrzeni pełniącej funkcje kuchni oraz jadalni. Projekt łączy w sobie minimalistyczną urodę białych, lakierowanych mebli z ciepłem forniru palisandrowego, z którego wykonane są blaty. Niezwykle ważne są także faktury: jedna ze ścian wyłożona została białą ceglą-licówką, zaś płytki nad częścią kuchenną to misternie zdobiony wzór Dechirer, autorstwa Patricii Urquioli, jednej z najlepszych projektantek na świecie. Oświetlenie pomieszczenia jest zróżnicowane i podkreśla strefowanie: część kuchenną doświetlają halogeny wpuszczone w podwieszony sufit, zaś część jadalną duże lampy sufitowe wiszące bezpośrednio nad stołem.
kuchnia1
kuchnia4


kuchnia3Jadalnia
Jadalnie połączona jest w sposób integralny z przestrzenią kuchni. jej ozdobą jest ściana wyłożona białą cegłą licówką. Przy stole doświetlonym dwoma dużymi lampami znajduje się miejsce dla sześciu, a nawet ośmiu osób.
kuchnia6
kuchnia5


salon1Salon
Salon zaprojektowano w odcieniach szarości, łącząc tapetę z białą cegłą licówką. Chłodną kolorystykę ścian przełamuje podłoga w ciepłym odcieniu brązu. W salonie zaprojektowano biokominek, który dogrzeje wnętrze w zimne wieczory, ale przede wszystkim zapewni swoim blaskiem nastrój relaksu i odprężenia. Oświetlenie salonu jest centralne sufitowe, wspomagane bocznymi paskami LED ukrytymi za regipsowymi blendami.
salon2
salon3
salon4


schody1Schody i toaleta pod schodami
Przestrzeń pod schodami została wykorzystana na niewielką toaletę. Nieprzezroczyste ściany z całkowicie matowego szkła zamykają przestrzeń toalety, a jednocześnie sa tak przedłużone, aby stanowić balustradę dla schodów w wyższych partiach ich biegu.
schody2


kot


łazienka1Łazienka
Łazienka w tym mieszkaniu jest dość przestronna, powstała z połączenia dawnej, kwadratowej łazienki i części nieużywanego pokoju dorosłego już syna właścicieli, ma kształt prostokątny. W centralnej części pomieszczenia wybudowano wolnostojącą ściankę, na której od frontu znajdują się umywalki, zaś z tyłu wygodny, bezbrodzikowy prysznic, dostępny z obu stron. Łazienka zaopatrzona jest także w sanitariaty: bidet oraz WC na stelażach a także piękną, choć niewielką, wolnostojącą wannę. Kolorystyka łazienki jest stonowana, dominuje biel i szarość przełamana ciepłem palisandrowego forniru, identycznego jak w części kuchennej. Na uwagę zasługuje także niecodzienna mozaika: to ręcznie wykonany wzór Origami od Ardea Arte, dla kontrastu z jasnymi płytkami wybrany został kolor jednolicie czarny.
łazienka3
łazienka2
łazienka4


sypialnia1Sypialnia
Sypialnia jest niewielkim, intymnym pomieszczeniem, do którego wchodzi się poprzez garderobę. Dominują w niej delikatne szarości geometrycznej tapety. Naprzeciw łóżka znajduje się toaletka połączona z niską komodą pełniącą także funkcje szafki telewizyjnej. Ponad łóżkiem znalazło się miejsce na minigalerię zdjęć ulubieńców właścicieli mieszkania: wspaniałych kotów rasy Maine Coon.
sypialnia2
sypialnia3
sypialnia4