Skandynawskie mieszkanie w kamienicy


jadalnia1Jadalnia
Mieszkanie posiada oddzielną jadalnię, z której poprowadzone są schody na piętro, będące adaptacją dawnego strychu. Ściany są jasne, częściowo wyłożone malowaną na biało cegłą. Dekorację stanowi rama na jemiołę-symbol szczęścia przechowywany przez Panią Inwestor każdego roku po Świętach Bożego Narodzenia.
jadalnia2
jadalnia5
jadalnia-detal1
jadalnia-detal2
jadalnia-detal3


kuchnia1Kuchnia
Meble kuchenne mają nietypowa zabudowę: w ciągi poprowadzone przy naprzeciwległych ścianach wkomponowano biurko (pod oknem), wiszące doniczki do uprawiania ziół (po prawej stronie okna) oraz wyłożone poduszkami siedzisko, będące częścią minijadalni do spożywania szybkich posiłków. Do kuchni prowadzą ciekawe płytki: o heksagonalnym kształcie z nieregularnie rozmieszczonymi dekorami.
kuchnia4
kuchnia5
kuchnia6
kuchnia-detal1
kuchnia-detal3


łazienka1aŁazienka
Łazienka posiada trudny, wydłużony kształt oraz nietypowy nawis na najdalszej ścianie wnętrza.
łazienka3
łazienka4


salon2Salon
Salon znajduje się na piętrze, i ze względu na trzy wszędobylskie koty Inwestorów stanowi oddzielną przestrzeń, zamykaną chowającymi się w ścianie, rozsuwanymi drzwiami. Zachowano oryginalny parkiet jesionowy, poddano go cyklinowaniu i ponownemu lakierowaniu, dzięki czemu odzyskał dawną urodę.
salon1
salon3
salon-detal


sypialnia1Sypialnia
Niewielka sypialenka położona jest na parterze, przy jadalni. Zachowano istniejącą szafę wnękową, ale głównym akcentem stała się ikoniczna tapeta z drzewami, tu w wydaniu delikatnym, wzbogaconym humorystycznymi gwiazdkami.
sypialnia2
sypialnia3


gabinet1Gabinet
Niewielki pokój stanowiący jednocześnie gabinet i pokój gościnny. Przeszklenia w jego ścianie mają nietypowe zadanie: doświetlają klatkę schodową, która bez nich byłaby w swojej górnej części pozbawiona dostępu światła dziennego.
gabinet-detal1